Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lehké zbraně

Do této kategorie spadají pouze nože a pistole. V boji platí, že rozhodně nemohou sloužit jako hlavní zbraně, neboť mají malou přesnost a jejich účinnost je slabá. Nože se ale dají výborně použít k tichému zabití nepřítele. Celkově platí, že lehké zbraně jsou prakticky jen doplňkem k výzbroji.

Colt 1911

Hmotnost: 1,11 kg
Počet nábojů v zásobníku: 7
Úsťová rychlost: 251,00 m/s


Tohle je věru povedený kousek. Není divu, že je dodnes používán ve výzbroji některých armád. Colt 1911 používá stejnou munici jako Carabine de Lisle. Její herní přesnost na větší vzdálenost je velice malá a účinnost téměř žádná.

Enfield .38

Hmotnost: 0,76 kg
Počet nábojů v zásobníku: 6
Úsťová rychlost: 183,00 m/s


Tento revolver předělaný z revolveru podobného designu Wembley Mark 6 je ve hře použitelný opravdu jen jako zbraň poslední záchrany. Někdy se s ní netrefíte ani na třetí pokus do země, její hmotnost je ale malá, jejím zařazením do své výzbroje tedy nic nezkazíte.

Farbairn - Sykesova dýka

Hmotnost: 0,42 kg


Zbraň vhodná k tichému zneškodnění nepřítele. Její ostatní užití ve hře je neznámé.

Střední zbraně

Tahle skupina zbraní je asi nejpraktičtější ze všech. Spadají sem klasické a poloautomatické pušky, samopaly a sniperky. Jejich hmotnost je navíc celkem přijatelná, není tedy problém kombinovat je ještě s jinou zbraní a zvládnout ještě nějakou tu výstroj. Ve hře se objevují opravdu hojně.

Klasické pušky
Po každém výstřelu je třeba z komory těchto zbraní odstranit nábojnici a zatlačit do ní náboj nový. Kadence jejich střelby je tedy poměrně malá.

Springfield

Hmotnost: 3,90 kg
Počet nábojů v zásobníku: 5
Úsťová rychlost: 855,00 m/s


Z pušek je to pravděpodobně nejpřesnější zbraň, ale kadence je u ní docela malá. Rozhodně se příliš nehodí do těsných prostor, na střední vzdálenosti je ale ideální.

Enfield Mk .4

Hmotnost: 4,11 kg
Počet nábojů v zásobníku: 10
Úsťová rychlost: 732,00 m/s


Oproti Springfieldu je zbraň sice těžší, více nábojů v zásobníku ale představuje výhodu. Je trochu méně přesná.

Poloautomatické pušky
Poloautomatické pušky mají své plusy hlavně v přesnosti v kombinaci s rychlostí střelby. Při střelbě na vzdálenosti mezi 50 a 100 metry hledají konkurenci opravdu težko.

M1 Garand

Hmotnost: 4,31 kg
Počet nábojů v zásobníku: 8
Úsťová rychlost: 853,00 m/s


Nevýhodou této zbraně je zásobník neumožňující výměnu před naprostým vyprádněním. Je ovšem dost přesná a velice účinná, což dokazuje její úsťová rychlost.

M1 Carabine

Hmotnost: 2,27 kg
Počet nábojů v zásobníku: 15
Úsťová rychlost: 594,00 m/s


Základní rozdíl mezi M1 Crabine a M1 Garand tvoří počet nábojů v zásobníku a hmotnost. Carabine je také o trochu slabší než Garand, přesto je opravdu vynikající zbraní.

Samopaly
O samopalech toho pravděpodobně moc psát nemusím, neboť je celkem jasné, v čem spočívají jejich výhody - je to především rychlost střelby a počet nábojů. Hodí se do těsných prostor a při střelbě na krátkou vzdálenost.

Sten gun

Hmotnost: 3,46 kg
Počet nábojů v zásobníku: 32
Úsťová rychlost: 366,00 m/s


Jeho velice nízké náklady na výrobu, které za války nepřesahovaly šest dolarů z něj udělaly nejpoužívanější samopal. 32 nábojů v zásobníku stačí na odpravení pěkné řádky nepřátel. Při střelbě na větší vzdálenosti je ale zcela nepoužitelný.

M1 Thompson

Hmotnost: 4,77 kg
Počet nábojů v zásobníku: 20
Úsťová rychlost: 274,00 m/s


Stará dobrá mafiánská klasika. Je sice úctyhodné, že se tak stará zbraň objevila ještě v druhé světové válce, jeho kvality jsou ale v HD2 malé. Je nepřesný, těžký, má málo nábojů v zásobníku ("Dělají se i bubínkové zásobníky, ale v nich náboje trochu chrasní, takže na ňáký noční přepady nic moc" - instruktor Blair), zato jsem s ním několikrát sestřelil letadlo :-)

Odstřelovačské pušky
Zbraně, s nimiž jednoduše sestřelíte nepřítele i z velice vzdáleného náspu. Povětšinou mají útlé zásobníky, to ale nevadí. Pro každou odstřelovačskou pušky je ve hře i stejná zbraň bez dalekohledu.

Springfield s optikou

Hmotnost: 3,90 kg
Počet nábojů v zásobníku: 5
Úsťová rychlost: 855,00 m/s
Přiblížení: 4,76x

Solidně vytvořený model! Prakticky není nic, co k této zbrani dodat.

Enfield Mk .1

Hmotnost: 4,11 kg
Počet nábojů v zásobníku: 10
Úsťová rychlost: 732,00 m/s
Přiblížení: 3,78x

Zaměřovač na zbrani umožňuje menší přiblížení než u Sprigfieldu, větší počet nábojů v zásobníku ale může v některých situacích představovat výhodu.

Zbraně s tlumičem
Zbraně obvzláště prektické pro mise, kde se hodí být nespatřen a neslyšen. Tlumič se může projevit snížením úsťové rychlosti a tedy i účinosti, povětšinou to ale není znatelný rozdíl.

Carabine de Lisle

Hmotnost: 3,77 kg
Počet nábojů v zásobníku: 7
Úsťová rychlost: 253,00 m/s


Fakt, že se jedná o nejtišší dosud vyrobenou zbraň je ve hře opravdu zohledněn, neboť tento "kvér" je opravdu téměř neslyšitelný. Navíc se jedná o nejpřesnější zbraň ve své kategorii při střelbě do 400 m a tak je pouze škoda, že se ve hře neobjevuje jinak často používaná verze se zaměřovačem (třeba se jí někdy dočkáme :-)). Zbraň používá stejnou munici jako Colt 1911. De Lisle je opravdu skvělý výtvor!!!

Sten s tlumičem

Hmotnost: 3,52
Počet nábojů v zásobníku: 32
Úsťová rychlost: 305,00 m/s


Prakticky to samé, co Sten bez tlumiče, má ale hezčí zvuk a já s ním bojuji raději, než s normálním, i když to situace nevyžaduje.

Těžké zbraně

Do této kategorie spadají lehké pěchotní kulomety a protitankové střely. S některými kulomety je třeba ležet, aby byla umožněna střelba. Hmotnost těchto zbraní se pohybuje kolem 9 kg.

Bren gun

Hmotnost: 10,13 kg
Počet nábojů v zásobníku: 30
Úsťová rychlost: 732,00 m/s


Klasický lehký kulomet. Stejně jako ZB 26 je i Bren původním návrhem československý. Střelba pouze z lehu.

BAR

Hmotnost: 9,99 kg
Počet nábojů v zásobníku: 20
Úsťová rychlost: 655,00 m/s


"Starej dobrej BAR" (také instruktor Blair). Jedná se o docela přesnou a účinnou zbraň, 20 nábojů je na lehký kulomet ale přecejen docela málo. Jeho použití ve hře ovšem není řídké.

Bazuka M1

Hmotnost: 6,02 kg
Praktická protitanková střela. Její dostřel je ale docela malý.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář